FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM  
Rejestracja FAQ Kalendarz Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wróć   FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM > GSM Mania > Porady / Instrukcje / Informacje
Przeładuj stronę Symbian : Co, Jak, Którędy - czyli kompendium wiedzy

Porady / Instrukcje / Informacje Wszystko co może pomóc Ci w użytkowaniu Twojego telefonu

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
Symbian : Co, Jak, Którędy - czyli kompendium wiedzy
stare
  (#1)
VeR Offline
VeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Sony Xperia T III :D

Domyślnie Symbian : Co, Jak, Którędy - czyli kompendium wiedzy - 30-12-09, 00:47

Kompendium Wiedzy o Symbianie

Biorąc pod uwagę całe stada świeżych użytkowników Telefonów z systemem operacyjnym Symbian, postanowiłem napisać Temat o tym co to za system, jakie sa jego możliwości i odpowiedzieć w jednym miejscu na Najczęściej zadawane pytania. Niektórym może Się to wydać FAQ dla ludzi o niskim poziomie inteligencji, lecz wielu z nas miało podobne pytania na samym początku korzystania z telefonu z tym systemem.

Symbian :
Cytat:
Symbian to nazwa systemu operacyjnego, dołączonych do niego bibliotek, rozwiązań interfejsu użytkownika oraz specyfikacji dla programów narzędziowych wyprodukowanych przez konsorcjum Symbian, w skład którego wchodzą najwięksi producenci telefonów komórkowych (Nokia, Samsung, Motorola, Siemens, Sony Ericsson). Symbian został stworzony w oparciu o system EPOC, wykorzystywany w PDA firmy Psion PLC.
Na bazie systemu Symbian powstało kilka platform interfejsu użytkownika np: najpopularniejszy Series 60, oraz nierozwijane już Series 80 (inaczej Communicator), Series 90 oraz UIQ.
Ten system operacyjny jest stosowany w wielu rodzajach urządzeń przenośnych, m.in. w telefonach komórkowych i palmtopach.
Aplikacje na platformę Symbian można pisać w wielu językach (głównie C++ i Java), dzięki udostępnianemu na stronie producenta SDK.

<ź> wikipedia
Pytania i Odpowiedzi :

1. Czym Wyróżnia się Symbian na tle innych systemów operacyjnych?

- Symbian jest systemem stosowanym głównie w Nokiach (ale też czasami w Samsungach i SE), który charakteryzuje się bardzo dużą stabilnością pracy, oraz licznymi aplikacjami które możemy wgrać na nasze "smartfony", o przeróżnej tematyce.

2. Czy Symbian (np. s60v3) w moim telefonie mogę zastąpić innym systemem np. Windows lub Symbian s60v5 lub ^3 ?

- Nie. Symbian w telefonach jest instalowany jako składnik który jako jedyny umożliwia korzystanie z Niego.

3. Jak mogę zainstalować aplikację/gry/tematy?

- Musisz pobrać Aplikację/grę/temat który Cię interesuje na swój komputer, doprowadzić go do formy *.sis/*.sisx/*.jar (rozpakowując archiwum jeśli jest spakowany) (w miarę potrzeb podpisać własnym certyfikatem jeśli nie masz zhackowanego telefonu) i Za pomocą programu Nokia PC Suite skopiować plik do pamięci telefonu i zainstalować go menadżerem plików w naszym Telefonie. Lub też w Komputerze podczas aktywnego połączenia z telefonem w Trybie PC Suite kliknąć na ikonę pliku który chcemy zainstalować dwukrotnie.

4. Co to jest Certyfikat i jak go zdobyć?

- Certyfikat jest to coś na kształt licencjonowania aplikacji który zazwyczaj jest potrzebny do instalacji aplikacji. Wyrobić można go za darmo w Tym Temacie, i podpisać aplikację W Tym Programie. Dokładny poradnik znajdziecie tutaj i tutaj.
Zaleca się Jednak Rozblokowanie Telefonu, tak aby certyfikaty i podpisywanie Były zbędne.

5. Czy rozblokowanie telefonu lub instalacja aplikacji może spowodować Utratę gwarancji?

- Nie. Żadna Aplikacja, ani nawet rozblokowanie Telefonu nie spowodują utraty gwarancji na twój Telefon. Gwarancję Można stracić tylko w przypadku gdy Awaria sprzętu jest spowodowana celowym działaniem użytkownika na podzespoły a NIE NA OPROGRAMOWANIE.

6. Co się stanie gdy aplikacja mi się znudziła i już Jej nie potrzebuję?

- Zalecane jest usuwanie takich aplikacji. Najłatwiejszym sposobem wejść w MENU, Aplikacje, Menadżer Aplikacji, Znaleźć interesującą nas Aplikację i Klawiszem C lub opcją usuń odinstalować program.

7. Co w przypadku gdy mam na telefonie aplikacje z Forum/rozblokowany telefon który uległ uszkodzeniu? Nie trzeba się bać że w serwisie pociągną mnie do odpowiedzialności za to?

- Nic. Gdy telefon nie działa, Pierwszą czynnością serwisową jest wgranie na Nowo systemu, więc nawet nie zauważą że miałeś takie oprogramowanie. Nawet jakby je zobaczyli, to nic nie zrobią, bo nie interesuje Ich co masz na Swoim prywatnym Telefonie.

8. Nawigacja Nie działa. Czy to wina Symbiana?

- Nie. nawigacja potrzebuje trochę czasu do złapania zasięgu. Wyjdź na Świeże powietrze i postój tak ze 20 minut a Sygnał sie znajdzie Jeżeli nie, telefon jest wadliwy i trzeba go naprawić.

9. Czy Aktualizacja FW lub rozblokowanie telefonu nie spowoduje tego ze strace z telefonu jakies dane/pliki ?

- Nie. Żadna z Tych czynnosci nie spowoduje braku jakichkolwiek danych plików z Twojego telefonu w przypdaku nowszych FW. Ze starszymi bywało różnie, więc teraz nie masz czego się obawiać. P.S. Po Aktualizacji oprogramowania telefonu nie tracimy jego rozblokowania, lecz po dokonaniu tzw "Hard Reset" Konieczna jest ponowna instalacja plików rozblokowujących.

10. Telefon nie chcę się włączyć/wiesza się po instalacji pewnej aplikacji lub aktualizacji. Co Robić?

- Telefon można "przywrócić" do stanu "fabrycznego" czyli usunąć z Niego wszystko co do tej pory na Niego wgraliśmy bez konieczności włączania Telefonu. Jest to Tzw "Hard Reset". Można go też wykonać w przypadku gdy telefon na wskutek wadliwego oprogramowania czasami odmawia posłuszeństwa, wiesza się itp. Specjalne Sposoby dla telefonów Dotykowych

11. Linki na Forum/załączniki nie działają. Dlaczego?

- Jest to niestety błąd który powstał po przenosinach forum, i niektóre linki odsyłają nas do strony głównej forum. Jedyne co możesz zrobić to zaraportować post w którym znaleźliście niepoprawny link/załącznik którego nie możecie pobrać, a Administracja w miarę możliwości to naprawi. Ciągle trwają prace nad usunięciem tego problemu. Możesz też zajrzeć tu : http://forum.gsmcenter.pl/98866-post9.html

12. Zrobiłem "Hard Reset" telefonu, a po uruchomieniu wyskakuje komunikat "instalacja w toku" ...

- Dzieję się tak ponieważ, na Karcie Pamięci zostały zainstalowane programy badź tematy. Aby pozbyć się tego komunikatu skorzystaj z tych porad dotyczących aplikacji oraz tematów.

13. Nie wiesz jaki system operacyjny posiada Twoj telefon?

- Banalnie proste... zajrzyj do Tego Tematu.

14. Podczas instalacji pojawia się komunikat o Błędzie certyfikatu ....

- Jeśli nie masz zhackowanego telefonu skorzystaj z tych Cennych Porad.

15. W NokiaSoftwareUpdater (NSU) nie ma nowego FW dla mojego telefonu, chociaż na forum mówiliście że już jest. Co Zrobić?

- Zajrzyj do tego Tematu : Navi-Firm i postepuj wg. instrukcji w nim zawartych. Jeżeli On tez nie wykryje nowszego oprogramowania do Twojego telefonu oznacza to albo iż posiadasz najnowsza wersję FW, albo dla Twojego Telefonu (telefonów z Twojego regionu) nie ma żadnych aktualizacji.

16. Jak mogę Rozblokować (zhackować) swój telefon i co mi to da?

- Hackowanie, czyli dostęp do katalogów systemowych, jest potrzebne w tym aby mieć możliwość wgrywania aplikacji/gier/tematów które potrzebują podpisania własnym certyfikatem, bez właśnie posiadania tego certyfikatu. Jeżeli chcesz rozblokować swój telefon zajrzyj do Tego Tematu. Po Rozblokowaniu nie będziesz już musiał nigdy niczego i niczym podpisywać aby móc się tym cieszyć na swoim telefonie. Przy łamaniu systemu NIE TRACI SIĘ GWARANCJI.

17.Telefon strasznie "zamula"...

Sprawdz : Pierwsza Pomoc

18. Zainstalowałem Pythona a aplikacje które go wymagają nadal nie działają

- Python jest bardzo ciężkim składnikiem do zaimplementowania w naszych Telefonach. Po pierwsze sprawdź czy zainstalowałeś wszystkie jego składniki : Python, ModulePack, Skrypty Biblioteki itp. Po każdej instalacji telefon musi być zrestartowany. Jeżeli nadal nie działają Ci aplikacje, spróbuj innej wersji Pythona. Wszystkie składniki Pythona zaleca się instalować na dysku C: (Pamięć Telefonu)

19. Nie mogę założyć Nowego tematu na Forum ... Wyskakuje błąd ... Co robić?

- Na forum wciąż znajduje się kilka błędów. Aby mieć możliwość pisania nowych tematów musisz zapoznać się z regulaminem forum (punkty 3,5 3,6 3,7 i 3,8 oraz wszystkie pozostałe) a następnie usunąć z Tytułu nowego tematu polskie znaki diakrytyczne typu : ó ł ś ź ą ę itd. i zastąpić je bez-ogonkowymi odpowiednikami : o l s z a e itd....

20. Nie możesz zmienić/edytować ustawień swojego konta ???

Po napisaniu 5 postów automatycznie zostajesz przeniesiony/-a z grupy "poczekalnia" do grupy "zarejestrowanych" co za tym idzie ,nabywasz nowych uprawnień z możliwością edycji swojego profilu

Pozdrawiam

"Pstryk Team"

Popieram Internet Bez Chamstwa

Ostatnio edytowane przez VeR ; 05-10-10 o 19:04

stare
  (#2)
czkawa Offline
czkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
iPhone 4,5 - Nokia Lumia 635, Samsung Galaxy Note 4, Huawei P8 Lite

Domyślnie 30-12-09, 05:49

Temat zamykam z wiadomych powodow,jesli chcielibyscie dodac jakies pytania wraz z odpowiedziami prosze wyslac PW do autora tematu.Na jego wniosek temat zostanie odblokowany i dodane informacje
Dziekuje

Ostatnio edytowane przez czkawa ; 30-12-09 o 05:51

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania