FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM  
Rejestracja FAQ Kalendarz Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wróć   FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM > GSM Mania > Windows Phone > Poradniki
Przeładuj stronę Lumia- podłączenie w trybie masowym USB

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Lumia- podłączenie w trybie masowym USB
stare
  (#1)
Neo Offline
Neo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Lumia 820/ Lumia 710/ HTC 8s/ Galaxy Ace 2

Domyślnie Lumia- podłączenie w trybie masowym USB - 27-03-12, 21:55

Lumia jako Pamięć Masowa bez użycia programu ZUNE

Metoda pozwala na zmianę podłączenia smartfona pod USB w trybie masowym.
Czyli nie musisz obecnie podłączać telefon pod program ZUNE.
Teraz możesz przeglądać wartość swojego smartfona, możesz dodawać różne pliki jak muzyka, filmy i inne dokumenty. Teraz nie musisz kombinować by coś na niego wgrać.

Testowałem i działa!

Wiąże się to z edycją rejestrów w systemie na PC.
Temat jest pod Lumie ( nie dotyczy zbytnio pamięci wymiennej czyli microSD)

Metodę przeprowadzasz na własną odpowiedzialność!

Potrzebny nam jest zainstalowany program ZUNE (przez który możemy obsługiwać nasz telefon)

Pobierz z internetu program regEditX ( od edycji rejestrów w Windows xp/vista/7)
Zainstaluj program i uruchom go.
Znajdź następujące wiersze poleceń.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
Czyli przejdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\U SB
Znajdź teraz:

VID_045E&PID_04EC&MI_00 (tu będą znajdować się foldery)
Zmień wartości w kluczach:

ShowInShell z wartości 0 na1 -
PortableDeviceNameSpaceExcludeFromShell z 1 na 0
EnableLegacySupport z wartości 0 na 1

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#2)
andyman Offline
andyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
S4 Zoom 4.4.2

Domyślnie 27-03-12, 23:34

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Pobierz z internetu program regEditX ( od edycji rejestrów w Windows xp/vista/7)

Niepotrzebnie. W windowsach od zawsze działało polecenie regedit wpisane w menu start/uruchom

http://769.net.pl/adm.png

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#4)
andyman Offline
andyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszychandyman najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
S4 Zoom 4.4.2

Domyślnie 28-03-12, 21:59

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
No ja go nie miałem akurat. heh

To dziwne, bo na każdym Xp i win7 to po prostu jest, nie ma możliwości, żeby nie było tego polecenia, bo to jest zwykłe polecenie wejścia do edytora rejestru. Mam w domu 2 laptopy z win7 i to działa
Nie wiem jak na Vista, bo nie mam pod ręką, ale pewnie też działa, bo byłoby to rzeczą bardzo dziwną, żeby coś co jest natywne w systemie nie działało

http://769.net.pl/adm.png

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#5)
plu Offline
plu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłośćplu przed nim błyskotliwa przyszłość

Model Telefonu:
Nokie: E66, C7-00, 5800XpressMusic, Lumia 710; HTC HD2 (Android JB 4.2.2); IPhone 4 (IOS 7.0.4)

Domyślnie 28-03-12, 22:28

Cytat:
Napisał andyman Zobacz post
To dziwne, bo na każdym Xp i win7 to po prostu jest, nie ma możliwości, żeby nie było tego polecenia, bo to jest zwykłe polecenie wejścia do edytora rejestru. Mam w domu 2 laptopy z win7 i to działa
Nie wiem jak na Vista, bo nie mam pod ręką, ale pewnie też działa, bo byłoby to rzeczą bardzo dziwną, żeby coś co jest natywne w systemie nie działało
Odkąd w Windows 95 została wprowadzona idea jednego centralnego rejestru, zamiast tysięcy plików *.ini (głównie z powodu oszczędności miejsca;p) do operacji na nim jest używany program regedit, jest to standardowe narzędzie w Windowsie i _WSZYSTKIE_ wersje tenże program posiadają (nawet te najbardziej okrojone).

Jednakowoż nie jest on widoczny w menu start, trzeba wiedzieć gdzie go znaleźć, albo uruchomić sobie przez Start -> Uruchom -> wpisać: regedit
i powinno działać;-) Natomiast w systemach Vista/Win7 wystarczy w tej szukajce wpisać sobie magiczną komendę i nacisnąć enter, zadziała.

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania