FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM  
Rejestracja FAQ Kalendarz Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wróć   FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM > GSM Mania > Android > Pomoc / Pytania / Problemy
Przeładuj stronę HTC HD2 - problem z HTC Sync

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
HTC HD2 - problem z HTC Sync
stare
  (#1)
Alienatus Offline
Początkujący
Alienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscy

Model Telefonu:
HTC HD2 Android CM 7 TyphooN Nightly v3.7.5 cLK

Unhappy HTC HD2 - problem z HTC Sync - 24-07-11, 21:27

Witam!
Wziąłem się i przeinstalowałem system w telefonie.
Zainstalowałem HyperDroid-CM7-v2.1.0 a2sd+ CyanogenMod7 LEO 2.3.4 zgodnie z filmem/poradnikiem na stronie twórców http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769026.
System dział zaledwie parę godzin ale już (chyba ) jestem zadowolony. [Nawiasem mówiąc, zaskoczył mnie zmieniając mi MAC adres karty WiFi]
Mam jednak problem i nie mogę przez niego przebrnąć. Proszę zatem o pomoc.

Problem:
Zainstalowałem HTC Sync 3.0.5551 lecz komputer (Windows7HPx64) nie widzi w ogóle telefonu. Tym samym brak możliwości przeprowadzenie synchronizacji kontaktów, kalendarza, itd z MS Outlooka 2007, z którego intensywnie korzystam.
Próbowałem starszą wersję HTC Sync 2.0.4, ale sytuacja się powtarza.
Telefon mogę podłączyć do kompa jako nośnik USB - to akurat działa.
Myślałem, że będzie jak w WinMo6.5, że po podłączeniu na ekranie telefonu wyświetli się okno z możliwością wyboru: dysk USB, Activ Sync, Udostępnianie internetu. Lecz w tym przypadku po podłączeniu tel jest tylko opcja nośnik USB - nic poza tym.
Poradźcie koledzy co tu zrobić aby to zatrybiło. Zależy mi na tym aby móc synchronizować tel z MS Outlookiem.
Wdzięczny będę za każdą pomoc.

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#2)
RobertFGC Offline
RobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
SAMSUNG NOTE II 7100,Samsung Galaxy Tab 2 P5100 16GB 3G

Domyślnie 24-07-11, 21:50

Raczej kolego z tym będziesz miał problem. MS Outlookiem jest programem robionym pod WM a nie pod Androida.

Powiem szczerze że szperam dużo na innych forach i ludzie mają z tym problem który ciężko jest rozwiązać.

A HTC Sync 3.0.5551 służy do komunikacji telefonu z androidem o HTC i inne romy nie będą z nim działały.

Samsung Galaxy NOTE II 7100
ROM OPEN 4.1.2
Samsung Galaxy Tab 2 P5100 16GB 3G Czarny
Rom open P5100XXDMC3 4.1.2 karnel stock

Pytania proszę kierować na forum. Nie na PW. Jeśli ja nie odpowiem to zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże.

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#3)
Alienatus Offline
Początkujący
Alienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscyAlienatus jego imie znaja wszyscy

Model Telefonu:
HTC HD2 Android CM 7 TyphooN Nightly v3.7.5 cLK

Domyślnie 24-07-11, 22:18

Dzięki za odpowiedź
Cytat:
Napisał romano2650 Zobacz post
Raczej kolego z tym będziesz miał problem. MS Outlookiem jest programem robionym pod WM a nie pod Androida.

Powiem szczerze że szperam dużo na innych forach i ludzie mają z tym problem który ciężko jest rozwiązać.

A HTC Sync 3.0.5551 służy do komunikacji telefonu z androidem o HTC i inne romy nie będą z nim działały.
Eh! Żal d***ę ściska. Liczyłem na to że jednak HTC Sync spisze się tak jak opisują to jego twórcy.
Zatem, jak rozumiem, to że komp nie widzi telefonu w trybie synchronizacji to wina Adnroida?
Czy jakiś Android instalowany na HTC HD2 w ogóle współpracuje z HTC Sync?
A jak nie, to rozumiem, że pozostaje mi tylko kombinować z kontem na gmailu?
Czy jest coś co może mi robić bieżącą synchronizację MS Outlook 2007 <--> Gmail? (w obie strony)

I pytanie nieco z innej beczki: znacie jakąś stroną z której można by pobierać skórki/thames do w/w Androida?

===============

He, he!
A JEDNAK SIĘ UDAŁO!

Opisuję co i jak zrobiłem aby inni w podobnej sytuacji wiedzieli "co i jak".

1. Pobieramy aplikację MyPhoneExplorer http://www.fjsoft.at/en/downloads.php i instalujemy na kompie. Kiedyś aplikacja ta służyła jedynie do obsługo telefonów SonyEricson ale teraz obsługuje również telefony z systemem Android.
2. Na kompie muszą być zainstalowane stery do obsługi telefonu. Ja to rozwiązałem instalując HTC Sync 3.0.5551 lub HTC Sync 2.0.4. Nie powiem która z nich jest tą instalującą odpowiednie stery gdyż już wcześniej zainstalowałem je obie. Nie wykluczone, że można zainstalować dowolną.
3. Na telefonie instalujemy MyPhoneExplorer Client. Można ją pobrać tu https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result lub zainstalować przez Android Market.
4. Uruchamiamy aplikację na kompie i nawiązujemy połączenie z telefonem. Ustawiamy sobie parametry synchronizacji wedle upodobań.
5. Ważna uwaga! Podczas synchronizacji pasek postępu stoi w miejscu - nic się nie synchronizuje, chociaż powinno. Należy kliknąć na pasek postępu i gdy wyskoczy okienko dialogowe wybrać opcję "Switch To...". Powinno się pojawić okienko informujące, że obca aplikacja prubuje się dostać do pliku-magazynu Outlooka. Należy zezwolić na dostęp określając czas dostępu - ja wybrałem 10 min. Teraz nastąpi synchronizacja. Możliwe, że w niektórych okolicznościach sytuacja opisana w tym punkcie nie nastąpi. Ja mam Win7HPx64 bity i tu może leżeć problem z prawami dostępu. Uruchomienie programu na prawach Admina nie zmienia sytuacji.

HTC HD2 + Android TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.7.5[2.3.7][A2SD][tytung r13] http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania