FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM  
Rejestracja FAQ Kalendarz Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wróć   FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM > Telefony / Serwis > Serwis > Nokia
Przeładuj stronę [5800] Telefon wyłącza się, włącza, resetuje

Nokia Forum dotyczące serwisowania telefonów NOKIA

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
[5800] Telefon wyłącza się, włącza, resetuje
stare
  (#1)
Daviv Offline
Nowy
Daviv ...czyżby sława nadeszła wczesniej ?

Model Telefonu:
Nokia 5800XM

Domyślnie [5800] Telefon wyłącza się, włącza, resetuje - 13-08-10, 02:00

Witam

Mam problem ponieważ moja 5800 zaczęła się bez powodu wyłączać i włączać tak jak by się "restartowała" wiecie czym może to być spowodowane?
Robiłem HR i dalej to samo :/
Może być to spowodowane hardwarem?
Za każdą pomoc serdecznie dziękuje

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#2)
Cross77 Offline
Radio FGC-FM
Cross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszychCross77 najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Nokia E52, N900, Motorola E398, Asus Nexus 7 3G

Domyślnie 13-08-10, 02:48

Może to nie soft się zjechał tylko coś w komórce. Miałem coś podobnego w n73, aż w końcu się spaliła Niestety nie wiem dlaczego tak jest, ale nie grzeb nic narazie, bo gdy nikt Tobie nie pomoże to w serwisie zrobią to w max tydzień, tak jak u mnie (o ile masz gwarancję ), a tak powiedzą, że przyczyna użyszkodnika.

Programista Grafik..
<a href=http://forum.gsmcenter.pl/attachments/f57/62623d1275336779-nowe-sygnaturki-special-user-sygnatura.png target=_blank>http://forum.gsmcenter.pl/attachment...-sygnatura.png</a>
Radio FGC - Słuchaj z nami! --> KLIK!
FGC - drugi dom

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#3)
miniupiniu Offline
Nowy
miniupiniu na dobrej drodze,tak trzymaj!

Domyślnie 20-08-10, 12:51

Moja 5800 XM również się sama z siebie resetuje zwłaszcza jak słucham muzyki bądź radia choć parę razy zaliczyła zwieche podczas rozmowy. Soft mam wgrany ostatni z przed kilku dni na poprzednim też tak było. Czy pozostaje mi tylko serwis? Macie jakieś pomysły?

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#4)
VeR Offline
VeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszychVeR najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Sony Xperia T III :D

Domyślnie 20-08-10, 21:23

proponuje hard reset, a jeżeli nie pomoże to wyłącznie serwis bo na świeżym sofcie nie ma prawa tak się dziać ..... To już by była usterka techniczna a nie software'owa.

"Pstryk Team"

Popieram Internet Bez Chamstwa

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#5)
Miffek Offline
Nowy
Miffek na dobrej drodze,tak trzymaj!

Model Telefonu:
Nokia 5800 XM

Domyślnie 21-08-10, 11:18

Siema,

tez tak czasami mam (u mnie sie tylko sam wylacza), koledzy mowili mi zebym odświeżył softa ale skoro to juz robiłes to chyba został tylko serwis

Cytat:
Napisał VeR Zobacz post
proponuje hard reset....
Napisał przecież, że robił, chyba ze to porada dla miniupiniu

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#6)
dominont Offline
Nowy
dominont na dobrej drodze,tak trzymaj!

Domyślnie 23-08-10, 22:24

Witam,mam tą nokie od tygodnia,i zauważylem problem że np podczas wyciągania rysika tel się wyłącza,postanowiłem zobaczyć jak bateria się trzyma i okazało się że jest delikatnie luźna,podkleiłem baterie w miejscu styku z obudową taśmą,i teraz jest ok,nokia robi po prostu tandetnie wykonane telefony

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#7)
gabi30 Offline
Nowy
gabi30 na dobrej drodze,tak trzymaj!

Domyślnie 24-08-10, 11:09

Podłączę się pod temat,żeby nie zakładać bliźniaczego. Otóż miałam podobny problem z Nokią 5800XM co przedmówcy. Zawieszała sie,był problem z odbiorem rozmowy poprzez panel dotykowy. Za radą forumowiczów wgrałam poprzez NSU nowy soft. Problemy się nasiliły, doszły resetu telefonu, niemożność wyłączenia odtwarzacza muzyki. Również za radą forumowiczów przywróciłam ustawienia fabryczne telefonu. Bez efektu, niestety.
W końcu postanowiłam oddać telefon do salonu operatora korzystając z reklamacji z tytułu niezgodności z umową.
Wczoraj telefon wrócił z serwisu z adnotacją,że wymieniono części zgodnie z listą. Niestety są tam same symbole nic nie mówiące laikowi, dlatego nie wiem co wymieniono.
1. EARP 32R 8x12x2 Petra
2.Battery side pusher sticker P3439

Cała w skowronkach poszłam odebrac mój telefon. Po uruchomieniu telefonu pojawia się ekran powitalny Nokii i .... wyświetlacz robi sie czarny. Nic się nie uruchamia. Oczywiście nie odebrałam telefonu, ale jestem zniesmaczona tą sytuacją. Telefon wrócił z serwisu z adnotacją : telefon sprawny. W jaki sposób to sprawdzono skoro sie nie uruchamia?
Proszę o sugestie i podpowiedzi co wymieniono i co mgli skopać,że telefonu nie można uruchomić?
Pozdrawiam gabi

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#8)
czkawa Offline
czkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszychczkawa najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Nokia, iPhone 4 iOS 5.1 jailbroken (semi-tethered) , iPhone 4s 5.1 16gb (not jailbroken)

Domyślnie 24-08-10, 13:02

gabi...moze sprobuj cos zdzialc Jafem

Sa sposoby flashowania na wlasna reke

Serwis nie znaczy (a powinien) pewnosc.
Moze lepiej zadzialaja w jakims komisie/serwisie

To tylko moja sugestia

Pozdrawiam

Potrzebujesz pomocy ,pisz na PW (chwilowo nieaktualne)
http://img42.imageshack.us/img42/5334/newbasejunior.png

"Pstryk Team"

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#9)
gabi30 Offline
Nowy
gabi30 na dobrej drodze,tak trzymaj!

Domyślnie 24-08-10, 13:30

Dzięki za odpowiedź. Niestety z komisów, ani serwisów innych niż wskazany przez salon na tą chwilę skorzystać nie mogę. Telefon jest w miarę nowy ( od marca go posiadam), więc ma jeszcze sporo gwarancji producenta. Ja akurat z gwaranci nie korzystałam, tylko z "niezgodności z umową".
Nie wiem w jakim celu wymieniono w nim części , które podałam. Ze zgłaszanych usterek nie występował problem ani z anteną ani z głośnikiem .
No cóż, pozostaje poczekać co tym razem serwis odpowie. W każdym razie telefon nie powinien wracać z serwisu w takim stanie.

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#10)
Artfriel Offline
Nowy
Artfriel ...czyżby sława nadeszła wczesniej ?

Domyślnie 28-08-10, 21:22

Cytat:
Napisał dominont Zobacz post
Witam,mam tą nokie od tygodnia,i zauważylem problem że np podczas wyciągania rysika tel się wyłącza,postanowiłem zobaczyć jak bateria się trzyma i okazało się że jest delikatnie luźna,podkleiłem baterie w miejscu styku z obudową taśmą,i teraz jest ok,nokia robi po prostu tandetnie wykonane telefony
To raczej nie jest tak, ze Nokia robi tandetnie wykonane telefony, tylko Ty akurat dziwnie trafiles. Choc i tak bardzo mnie to dziwi. Nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim w zadnym modelu, zarowno Nokii jak i innych telefonow, z ktorymi mialem stycznosc. Mam swoj 5800 od marca zeszlego roku i nie mialem zadnego problemu z zle trzymajaca sie bateria lub klapka.

Mam natomiast inny problem. Jako, ze dni coraz to zimniejsze to problem moj bedzie sie nasilac, gdyz zauwazylem to juz w tamtym roku w zime. Nie wiem czy tak jest z ekranami dotykowymi, raczej ktos z wiekszym doswiadczeniem powinien sie wypowiedziec. Mianowicie chodzi o to, ze jak jest chlodno to ekran sie rozmazuje i caly ekran jest nieczytelny co skutkuje tym, ze nie ma mozliwosci korzystania z telefonu, ani nawet nie widac kto do mnie w danej chwili dzwoni. W chlodne dni przewaznie soft reset pomaga, natomiast w mrozna zime - nie ma opcji na podworku.

Planuje zmiane telefonu, ale poki jeszcze korzystam z tego to przydaloby mi sie jakos ten problem rozwiazac albo przynajmniej sie dowiedziec co to za problem jest. Chyba nie w kazdym dotykowcu cos takiego wystepuje? Bo to by bylo akurat bezsensowne. Wiem, ze ktorys z moich znajomych rowniez mial taki problem, bodajze z N97, ale nie mialem czasu akurat, zeby z nim o tym podyskutowac. Byc moze to wina Nokii. Prosze o wyjasnienie, jesli ktos zna sensowne.

Pozdrawiam

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania