FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM  
Rejestracja FAQ Kalendarz Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wróć   FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM > GSM Mania > Android > Android na HTC HD2
Przeładuj stronę [HTC HD2] Wgrywanie romu Android Nand

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
[HTC HD2] Wgrywanie romu Android Nand
stare
  (#1)
RobertFGC Offline
RobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
SAMSUNG NOTE II 7100,Samsung Galaxy Tab 2 P5100 16GB 3G

Domyślnie [HTC HD2] Wgrywanie romu Android Nand - 04-03-11, 20:56

Instalacja Android nand na HD 2

PAMIĘTAJ... UŻYWASZ MODYFIKOWANEGO ROMu NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!
Każdorazowe wgrywanie ROMu możne uszkodzić TWÓJ TELEFON !! Zastanów się 2 razy nim to zrobisz...

Przed rozpoczęciem wgrywania Romu:

* Naładuj na maksa telefon.
* Wyłącz program antywirusowy róznie to może być.
* Wyłącz wszystkie nie potrzebne programy.
* Zapewnij dostęp do internetu gdyby komputer potrzebował pobrać sterowniki

Programy potrzebne do instalacji:

*HARDSPL 2.08

*Task29 + Radio 2.08.50.05

http://dl.dropbox.com/u/138074/hd2bl...omy/TASK29.rar

*Najnowsze radio 2.15.50.14

http://www.multiupload.com/QP0IWGY42F

*MAGLDR113_DAF

Android Nand tutaj rom MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.6 - Gingerbread 2.3.2

http://www.mediafire.com/?8k81bs0uc8eb0g3

Przy instalacji androida nand łatwiejszą pracę mają ci co posiadają rom 1.66. Natomiast posiadacze romu 3.14 muszą wgrać rom 1.66 z karty. Na chwilę
obecną nie ma HARDSPL dla romu 3.14.

Link do romu 1.66 (WWE) dla telefonów z orginalnym romem HTC nie brandowanych.

http://www.multiupload.com/3R86QO7PRJ

Instalacja Romu:

Zacznę od romu 3.14

Jesli posiadamy wgrany rom 3.14 musimy wgrać rom 1.66 z jakich przyczyn napisałem wcześniej. Najlepiej przygotować sobie czystą kartę SD. Wcześniej możemy sformatować ją w komputerze. Kopiujemy plik leoimg.nbh. Uruchamiamy telefon w bootloadera (przytrzymujemy VOL- i przycisk włączania telefonu) powinien nam się pojawić trójkolorowy ekran. Telefon sam wykryje plik leoimg.nbh na karcie pamięci i spyta nas czy ma zainstalować rom. Potwierdzamy instalację naciskając przycisk włączania telefonu. Nie ruszamy telefonu dopóki nie zostaniemy poinformowani że instalacja zakończyła się sukcesem. Po zakończonej instalacji wyjmujemy baterię wkładamy z powrotem i uruchamiamy telefon. Po uruchomieniu telefonu nastąpi instalacja Windows Mobile. Po instalacji Windowsa nic nie robimy w konfiguracji poprostu jest nam potrzebny tylko ten rom.

Po instalacji romu usuwamy plik leoimg.nbh z karty SD

Instalacja HARDSPL 2.08:

Posiadacze romu 1.66 pomijają wcześniejszy opis.

Podłaczamy włączony Leo pod USB czekamy aż się połączy komputerem. Uruchamiamy HARDSPL 2.08 jako Administrator wybierz 2.08 HSPL i naciskamy Next. Telefon przełączy nam sie w bootloadera i zacznie się instalacja Hspl. Po instalacji telefon ponownie się uruchomi.

Wgranie HARDSPL powoduję utratę gwarancji.

Instalacja Task29:

Ten Task29 posiada w sobie Radio 2.08.50.05.

Uruchamiamy Leo w bootloadera (przytrzymujemy VOL- i przycisk włączania telefonu). Podłączmy USB. Po połączeniu z komputerem uruchamiamy task29.exe jako Administrator zaznaczamy w pustych polach znaczniki i naciskamy NEXT potem Update i nastapi czyszczenie telefonu. Po przeprowadzonym Tasku telefon się uruchomi i zatrzyma na ekranie HTC tak ma być. Odłączmy USB i wyjmujemy baterię. Po włożeniu baterii czynność włączania bootloadera musimy wykonać dosyć szybko ponieważ Leo sam się uruchamia i zatrzymuje się na ekranie startowym. A wtedy musimy znowu wyjąć baterię i powtórzyć procedurę.

Instalacja Radia 2.15.50.14:

Przed skopiowanie radia na kartę SD zmieniamy nazwę pliku z RUU_signed.nbh na leoimg.nbh. Po wgraniu radia na kartę uruchamiamy telefon w bootloadera (przytrzymujemy VOL- i przycisk włączania telefonu). I czekamy na wykrycie pliku na karcie przez telefon. Instalacja radia jest taka sama jak romu z karty. Gdy dostaniemy informację że instalacja zakończyła się sukcesem wyjmujemy baterię i usuwamy plik radia z karty SD.

Instalacja MAGLDR 1.13 DAF oraz romu Nand:

Wkładamy baterię do Leo i uruchamiamy bootloadera (przytrzymujemy VOL- i przycisk włączania telefonu). Podłączamy leo pod USB i czekamy aż się połączy z komputerem. Uruchamiamy ROMUpdateUtility.exe z poziomu Administratora zaznaczamy w pustych polach znaczniki i naciskamy NEXT potem Update i zacznie się instalacja MAGLDR 1.13. Po zakończonej instalacji telefon się zresetuje i uruchomi się program MAGLDR 1.13.Przyciskiem VOL- wybieramy punkt 5.USB Flasher i naciskamy słuchawkę odbioru połączenia w celu zatwierdzenia. Telefon przełączy nam się w tryb USB (będzie widoczne USB.. w tym trybie pobrane zostaną sterowniki. Po instalacji sterowników powinien być widoczny tryb USB...USB dopiero teraz możemy zacząć instalację romu Android Nand)

Po pobraniu i rozpakowaniu romu w znane nam sobie miejsce i instalacji MAGLDR 1.13 zaczynamy instalację romu. W przypadku instalacji tego romu wybieramy Install.exe i uruchamiamy jako Administrator. Uruchomi nam się program. Naciskamy Next czekamy aż program wykryje nasz telefon potem naciskamy znowu Next i zacznie się instalacja romu. Po instalacji romu telefon się zresetuje i uruchomi z zainstalowanym androidem.

Dodane na prośbę kolegi Foxa.

Jeśli android market nie bedzie działał i bedzie wyskakiwał
ten komunikat przy probie zalogowania sie do google accout

"cant establish a reliable data connection to the server

this could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for customer care"

Zalecane jest włączenie bootmenu i wybranie opcji nr7 "hard reset"

Jak macie jakieś pytania pytajcie. Najlepiej na forum. Bo jak ktoś bedzie miał podobny problem to znajdzie odpowiedz tu na forum.
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip HSPL3_PKG.zip (984,8 KB, 210 wyświetleń)
Typ Pliku: rar DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar (605,0 KB, 367 wyświetleń)

Samsung Galaxy NOTE II 7100
ROM OPEN 4.1.2
Samsung Galaxy Tab 2 P5100 16GB 3G Czarny
Rom open P5100XXDMC3 4.1.2 karnel stock

Pytania proszę kierować na forum. Nie na PW. Jeśli ja nie odpowiem to zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże.

Ostatnio edytowane przez RobertFGC ; 29-03-11 o 16:56 Powód: Drobna zmiana w temacie

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#2)
RobertFGC Offline
RobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszychRobertFGC najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:

Domyślnie 04-03-11, 21:30

Film przedstawiający Android 2.3 Gingerbread (GRH78)

ROM OPEN 4.1.2

Pytania proszę kierować na forum. Nie na PW. Jeśli ja nie odpowiem to zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże.

Ostatnio edytowane przez Gandalf ; 05-03-11 o 15:10

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#3)
Fox86 Offline
Bywalec
Fox86 ...światło w tuneluFox86 ...światło w tuneluFox86 ...światło w tuneluFox86 ...światło w tuneluFox86 ...światło w tunelu

Model Telefonu:
HTC HD2

Domyślnie 05-03-11, 10:26

ja mam takie pytanie czy to co tu przedstawiles calkowicie usuwa wm z hd2 ??
czy po vol + - wlacz telefon i formacie wszystkiego powroci wm 6.5 ??

bo jak mial bym przechodzic z wm na andka to nie chce miec nic w telefonie z wm 6.5
ale chce tez miec mozliwosc latwego powrotu do wm
np przez podlaczenie fona pod usb do kompa i odpalenie instalki romu 1.66 czy tam 3.14 na kompie

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#4)
zoltan78 Offline
zoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Sony Xperia Z1 Compact

Domyślnie 05-03-11, 11:36

Cytat:
Napisał romano2650 Zobacz post
Wgranie HARDSPL powoduję utratę gwarancji.
Dodam od siebie iż ponowne wgranie oryginalnego ROMu z karty pamięci usuwa HSPL i przywraca oryginalny więc i gwarancja wraca

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#5)
RobertFGC Offline

Model Telefonu:

Domyślnie 05-03-11, 14:00

Cytat:
Napisał Fox86 Zobacz post
ja mam takie pytanie czy to co tu przedstawiles calkowicie usuwa wm z hd2 ??
czy po vol + - wlacz telefon i formacie wszystkiego powroci wm 6.5 ??

bo jak mial bym przechodzic z wm na andka to nie chce miec nic w telefonie z wm 6.5
ale chce tez miec mozliwosc latwego powrotu do wm
np przez podlaczenie fona pod usb do kompa i odpalenie instalki romu 1.66 czy tam 3.14 na kompie
Kolego po użyciu Task29 całkowicie usuwasz pamięć telefonu. Aby powrócić do WM użyjesz Task29 i usuniesz androida. Wgrasz na kartę rom 1.66 (który jest do ściągniecia w poście) i uruchomisz bootloadera i zainstalujesz rom 1.66. Gdy wgrasz ten rom z karty to potem możesz wgrać swój orginalny rom np. 3.14 przez komputer.

ROM OPEN 4.1.2

Ostatnio edytowane przez RobertFGC ; 05-03-11 o 14:02

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#6)
najbus Offline
Bywalec
najbus ze spektakularną aurą wokoł siebienajbus ze spektakularną aurą wokoł siebie

Model Telefonu:
HTC Sensation XL

Domyślnie 05-03-11, 15:09

Proszę ja Ciebie zatem zainteresowany jestem by wgrać sobie Andka
Mam taki ROM 1.66.479.2 (76641) WWE
Radio 2.07.51.22_2
telefon jest z Orange, czy to znaczy że jest "brandowany?

ściągają mi się już potrzebne programy + ROM 1.66 w razie problemów..

nigdy nie robiłem wgrywaniu ROMu i pytam więc czy dam radę postępują według instrukcji..

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#7)
RobertFGC Offline

Model Telefonu:

Domyślnie 05-03-11, 15:27

Cytat:
Napisał najbus Zobacz post
Proszę ja Ciebie zatem zainteresowany jestem by wgrać sobie Andka
Mam taki ROM 1.66.479.2 (76641) WWE
Radio 2.07.51.22_2
telefon jest z Orange, czy to znaczy że jest "brandowany?

ściągają mi się już potrzebne programy + ROM 1.66 w razie problemów..

nigdy nie robiłem wgrywaniu ROMu i pytam więc czy dam radę postępują według instrukcji..
Najlepiej jest sprawdzić czy telefon jest brandowany jak wyjmiesz baterię. Na naklejce w ostatniej lini jest P/N. Orginalny HD 2 ma taki nr P/N 99HJY005-00 jeśli będziesz miał inny nr to znaczy że jest brandowany. Cztałem teraz fora i Orange daje taki sam rom jaki można pobrać z HTC/ SunnySoftu.

Powinieneś dać radę. Ja też pierwszy raz to robiłem opierając na poradnikach. Teraz po testach kilku androidów robię to na luzie.

ROM OPEN 4.1.2

Ostatnio edytowane przez RobertFGC ; 05-03-11 o 15:41

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#8)
najbus Offline
Bywalec
najbus ze spektakularną aurą wokoł siebienajbus ze spektakularną aurą wokoł siebie

Model Telefonu:
HTC Sensation XL

Domyślnie 05-03-11, 15:38

Cytat:
Napisał romano2650 Zobacz post
Najlepiej jest sprawdzić czy telefon jest brandowany jak wyjmiesz baterię. Na naklejce w ostatniej lini jest P/N. Orginalny HD 2 ma taki nr P/N 99HJY005-00 jeśli będziesz miał inny nr to znaczy że jest brandowany. Cztałem teraz fora i Orange daje taki sam rom jaki można pobrać z HTC/ SunnySoftu.
sprawdzone nie jest brandowany

powiedz mi jeszcze proszę jak u Ciebie działa kamera bo na filmiku wygląda jakby po wgraniu Andka spadła jakość..

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#9)
RobertFGC Offline

Model Telefonu:

Domyślnie 05-03-11, 15:46

Powiem tak jakość zdjęć dużo lepsza niż gdy wgrany jest WM. Jakość filmów też dużo dużo lepsza. Teraz jestem naprawdę zadowolony i te 5 megapikseli jest naprawdę wykorzystana.

ROM OPEN 4.1.2

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#10)
Neo Offline
Neo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszychNeo najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Lumia 820/ Lumia 710/ HTC 8s/ Galaxy Ace 2

Domyślnie 05-03-11, 15:48

Pamiętajcie, że jest to HD2 i nigdy ten telefon nie będzie sprawny jak wydany od produkcji telefon z androidem. Więc nie dziwcie się, że coś nie do końca będzie sprawować się "idealnie"

Ostatnio edytowane przez Neo ; 05-03-11 o 15:51

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania