FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM  
Rejestracja FAQ Kalendarz Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wróć   FORUM.GSMCENTER.PL - Twoim Forum GSM > GSM Mania > Android > Android na HTC HD2
Przeładuj stronę [HTC HD2] Android z karty SD - Instrukcja krok po kroku

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
[HTC HD2] Android z karty SD - Instrukcja krok po kroku
stare
  (#1)
Zolo Offline
Zolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
iPhone 4S

Domyślnie [HTC HD2] Android z karty SD - Instrukcja krok po kroku - 04-03-11, 14:00

[HTC HD2] Android z karty SD - Instrukcja krok po kroku

I. Co będzie nam potrzebne?

a) Zalecane radio 2.15, 2.14, 2.10 oraz sterowniki z 3.14 (informacje jak zmienić radio oraz rom znajdziecie w poradniku napisanym przez zoltan78 -->CLICK<--)
b) Karta SD (najlepiej 4gb lub większa), zalecane jest sformatowanie karty przed wgraniem androida
c) HSPL v2.08. Uwaga Android oraz WP7 nie działa z HSPL3.03/OSPL3.03
d) wybrana wersja Androida którą chcecie odpalić, wybieramy ją z tego linku -->CLICK<-- lub z tego -->CLICK<-- Wybierając Androida z drugiego linku pamiętacie aby pisało "Rom type: SD"
e) Plik data.img (do pobrania w załączniku)

II. Instalacja Androida

a) Sformatuj kartę pamięci
b) Wypakuj na komputerze pobranego wcześniej androida. Jeśli wypakujesz go na dysk C, powinno to wyglądać tak C:/Android . Teraz cały folder przenosisz na kartę pamięci. Ważne żeby folder z androidem był bezpośrednio na karcie a nie w żadnym innym folderze, oraz żeby nazwa folderu była taka "Android". Po otwarciu tego folderu w środku zobaczysz pliki androida oraz dwa pliki "CLRCAD.exe" oraz "HaRET.exe" , pierwszy z plików odpowiada za dźwięk, drugi natomiast za samo uruchomienie androida. Do wyboru jest bardzo wiele różnych build'ów z androidem, sam musisz wiedzieć który podoba Ci się najbardziej i w którym znajdziesz interesujące Cię rzeczy.
c) Pliki data.img. Często podczas pierwszego uruchomienia Android zatrzymuje się na biały z ekranie z napisem HTC. Aby uniknąć tego problemy należy wrzucić na kartę do folderu "Android" plik --> "1GB data.img" lub 512mb data.img" pliki te odpowiadają za ilość miejsca jakie będziemy mieli na instalację aplikacji, gier itp. Wrzucenie jednego z tych plików przyspiesza też pierwsze uruchomienie Androida z około 30min do około 5-10min.

III. Pierwsze uruchomienie Androida

a) Podczas pierwszego uruchomienia bateria powinna być naładowana w 100%.
b) Teraz wchodzimy na kartę pamięci w telefonie, następnie otwieramy folder "Android". Jako pierwszy uruchamiamy plik "CLRCAD.exe", to normalne że po włączeniu tego pliku nic się nie dzieje, odpowiada on za dźwięk.
c) Następnie uruchamiamy plik "Haret.exe", teraz powinno pojawić się małe okno z paskiem postępu i napisem "HaRET LINUX BOOTING", następnie powinien uruchomić się czarny ekran z liniami tekstu w lewym górnym rogu, na koniec biały ekran powitalny z logiem HTC.

Pamiętaj że pierwsze uruchomienie Androida może trwać nawet 30minut, jednak powinno się uruchamić się w przeciągu 10-15minut. Nic w tym czasie nie rób. Jeśli Android załaduje się pomyślnie twoim oczom powinna się ukazać blokada ekranu. Po odblokowaniu pomiń wszystkie początkowe ustawienia i pozwól załadować się systemowi do końca.

IV.Jak wydłużyć pracę bateri?

a) Ładuj telefon z włączonym WM aż do 100%, następnie uruchom androida. Poczekaj aż dioda będzie świeciła na zielono, wtedy odłącz telefon od ładowarki.
b) Wyłącz rzeczy których nie używasz aktualnie np. WiFi, GPS, BT
c) Android nie powinien rozładować telefonu poniżej 5%
d) Jeśli masz słaby zasięg lub nie jesteś w zasięgu sieci 3g to przełącz się na 2G

V.Android czy Windows Mobile? Wybierz sam przy starcie systemu.

Jeśli chcesz żeby system pytał Cię jaki system uruchomić musisz zainstalować "Android Loader v6.0 Final for HD2" (Link do twórcy aplikacji)

a) Zainstaluj plik .cab w pamięci telefonu (Nie instaluj na karcie).
b) Teraz zostaniesz zapytany czy chcesz aby przy każdym uruchomieniu telefonu Android się sam uruchamiał.
c) Teraz program zapyta co chcesz umieścić w menu start (Android, Android z Soft Reset lub oba).
d) Na koniec program zapyta w którym miejscu jest umieszczony folder z Androidem

Pisząc ten poradnik opierałem się na swoim doświadczeniu z wgrywania androida oraz o informacje zawarte na xda. Jako że to mój pierwszy poradnik to szału nie ma Jeśli ktoś zauważył jakieś błędy lub ma inne uwagi to proszę pisać na PW

Załączniki:
1- data.rar W środku znajdują się pliki 1gb data.img oraz 512mb data.img
2- Android Loader v6.0 Final for HD2.cab loader który umożliwia wybór systemu
Załączone Pliki
Typ Pliku: cab mskip_Android_Loader_V6.0 Final.cab (266,8 KB, 1460 wyświetleń)
Typ Pliku: zip data.zip (133,2 KB, 1996 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez zoltan78 ; 11-04-11 o 14:51 Powód: Poprawiono załącznik

Odpowiedź z Cytatem
Problem z numerem MAC
stare
  (#2)
mozaika1234 Offline
Nowy
mozaika1234 na dobrej drodze,tak trzymaj!

Domyślnie Problem z numerem MAC - 12-03-11, 22:39

Witam. Zainstalowalem wszystko wedlug instrukcji dziala bez problemu. Instalacja ok 5 min. Ale mam maly problem pod androidem zmienia sie adres mac karty wifi a ja nie mam mozliwosci dopisania na routerze czy da sie to jakos zmienic?

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#3)
manczo Offline
Nowy
manczo na dobrej drodze,tak trzymaj!

Model Telefonu:
HTC HD2

Domyślnie 19-03-11, 14:47

Cytat:
Napisał zolo Zobacz post
c) HSPL v2.08. Uwaga Android oraz WP7 nie działa z HSPL3.03/OSPL3.03
Wersja SD niema nic do HSPL v2.08.
Uruchamiałem już niejednego Androida z karty i nie schodziłem romem do dołu a mam 3.14

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#4)
Zolo Offline
Zolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszychZolo najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
iPhone 4S

Domyślnie 19-03-11, 17:53

A kto mówi o schodzeniu z rom'u 3.14? Przecież właśnie 3.14 jest potrzebne do odpalenia androida z SD.

http://769.net.pl/sygnatury/super.png

Link w moim poście nie działa ? Zgłoś to ! W miarę możliwości postaram się go zmienić.

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#5)
mircal Offline
Nowy
mircal na dobrej drodze,tak trzymaj!

Model Telefonu:
HTC HD2

Domyślnie 11-04-11, 14:30

Witam, jestem nowy na forum, a zarejestrowałem się z powodu tego poradnika, podoba mi się
Jest tylko jeden problem, załącznik data.img nie działa

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#6)
zoltan78 Offline
zoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszychzoltan78 najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Sony Xperia Z1 Compact

Domyślnie 11-04-11, 14:49

Poprawiłem załącznik. Widocznie był zbyt mały więc dodałem do niego tapetę.
Teraz możesz już pobrać. załącznik działa

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#7)
Uncliser Offline
Nowy
Uncliser na dobrej drodze,tak trzymaj!

Model Telefonu:
htd hd2

Domyślnie 16-04-11, 10:11

Witam, wczoraj zakupiłem Htc Hd2.
Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, dlatego mam nadzieję, że tutaj zostanę zrozumiany i otrzymam odpowiedź.

Czy mogę posiadać w htc hd2 windows mobile 6.5 i android jednocześnie?
Chodzi mi o to, gdy na codzień korzystam z Wm 6.5 czasem właczyć grę na androidzie.
Jak to jest ostatecznie z tą gwarancją, kupiłem telefon przez allegro od informatyka htc hd2 z androidem (poprosiłem go o wgranie wm6.5 org z tym hspl) to gwarancja jest, czy też jej nie ma?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#8)
Jurgen Offline
Jurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszychJurgen najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
NOTE II WHITE

Domyślnie 16-04-11, 10:15

Przeczytaj pierwszy post pkt.V
Wgranie HARDSPL powoduję utratę gwarancji.

Komórkomaniak

Ostatnio edytowane przez Jurgen ; 16-04-11 o 10:17

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#9)
Gandalf Offline
Gandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszychGandalf najlepszy z najlepszych

Model Telefonu:
Samsung Galaxy Note II

Domyślnie 16-04-11, 10:54

Cytat:
Napisał Uncliser Zobacz post
Czy mogę posiadać w htc hd2 windows mobile 6.5 i android jednocześnie?
To głupie pytanie, ale odpowiem na nie: Tak, możesz. Przeczytaj pierwszy post - tym razem ze zrozumieniem.

Odpowiedź z Cytatem
stare
  (#10)
Miodeczek Offline
Aktywny
Miodeczek jego imie znaja wszyscyMiodeczek jego imie znaja wszyscyMiodeczek jego imie znaja wszyscyMiodeczek jego imie znaja wszyscyMiodeczek jego imie znaja wszyscyMiodeczek jego imie znaja wszyscy

Model Telefonu:
n95, HTC HD2 android nand NexusHD2-JellyBean-4.1.2-CM10 V1.3a

Domyślnie 16-04-11, 12:21

Cytat:
Napisał Jurgen Zobacz post
Przeczytaj pierwszy post pkt.V
Wgranie HARDSPL powoduję utratę gwarancji.
Ale nie ma się czym przejmować bo jak to napisano w innym temacie:
Cytat:
Napisał zoltan78 Zobacz post
Dodam od siebie iż ponowne wgranie oryginalnego ROMu z karty pamięci usuwa HSPL i przywraca oryginalny więc i gwarancja wraca

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania